Otsing sellest blogist

kolmapäev, 17. mai 2017

Õppekäik laudteele.

LÄÄNEMERI
Käisime Läänemere projekti raames Pernova loodusmaja õpetajate abiga ja 5A ning 5C klassi õpilastega tutvumas Pärnu ranna elustiku ja olustikuga 3. ja 11. mail k.a. Teemaks oli "Kuidas paistavad laudteelt Pärnu ranna minevik ja tänapäev".
Kogunesime Tervise paradiisi taga oleva laudtee alguses. Vastav piirkond Pärnu rannast on Rannaniidu looduskaitseala. Õpilastele jagati töölehed, mida nad retke jooksul pidid täitma. Selleks oli pandud käsipuudele vastavaid infotahvleid, kust sai leida vastuseid. Klassid jagati kaheks grupiks, et oleks parem juhendada, ning alustati teekonnaga. Pöörati veel tähelepanu kõigele, mis elas ja liikus.
Nägime sinikaelparte lobistamas, luigepaari vihinal lendamas, hanede kolmnurka ja kalpsavat jänest. Praegu küll veel  rannakarjamaal veiseid ei olnud, kuid õpilastele selgitati, miks  karjatamine seal vajalik on.
Üks toredamaid ülesandeid oli tigude- karpide kodade otsimine  ja erinevate leidmine. Hiljem tuli need leiud ära määrata vastava tabeli abil, mõõta nad ja leida Pärnu lahe vee soolsus. Gruppidel läks kenasti, leiti 4-7 erinevat liiki. Leiti, et merekarpidele on Pärnu lahe soolsus stressi tekitav, millega kaasneb nende mõõtmete vähenemine. Okevanivee soolsus on 35 promilli ja meil 2-3 promilli. Käisime veel vaatetornis ja vaatasime pikksilmaga linde.
Kokkuvõttes lendas 1,5 tundi kiiresti ja huvitavalt. Ilm selle kevade kohta polnud just kõige paitavam, aga  loodame, et  kõik said targemaks ja tervemaks.                                                                                           

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar